Unelte
Schimbă țara:
Hotnews.ro Sport
Boris Becker a salutat revenirea Simonei Halep pe teren: „Este o campioană. Tenisul mondial are nevoie de ea”
Multiplul câștigător de Grand Slam Boris Becker a vorbit despre revenirea în circuitul WTA a Simonei Halep după perioada de suspendare, despre care a avut doar cuvinte de laudă.
2 h
Hotnews.ro
Dan Șucu a anunțat prima variantă de antrenor pentru Rapid în sezonul viitor
Rapid s-a despărțit oficial marți de antrenorul Cristiano Bergodi, după patru înfrângeri consecutive în play-off. Bogdan Lobonț, alături de Adrian Iencsi și Ciprian Niță vor asigura interimatul până la finalul sezonului.
3 h
Hotnews.ro
LiveBlog: Barcelona - PSG și Dortmund - Atletico Madrid, în sferturile Champions League / Echipele de start
Marți vom afla care sunt primele două echipe calificate în sferturile UEFA Champions League. Barcelona primește vizita celor de la PSG (3-2 în tur), în timp ce Borussia Dortmund joacă contra lui Atletico Madrid (1-2 în tur). Partidele sunt transmise în direct pe Digi Sport 1, Digi Sport 2, Orange Sport, Prima Sport 1 și Prima Sport 2, dar și LiveBlog pe HotNews.ro.
4 h
Hotnews.ro
Favoritul numărul opt, eliminat în primul tur la ATP Munchen
​Alexander Shevchenko a fost eliminat în primul tur al turneului ATP de la Munchen, după ce a fost învins în trei seturi de Yannick Hanfmann, scor 7-6(6), 3-6, 5-7.
5 h
Hotnews.ro
Rafael Nadal, victorie entuziasmantă în primul tur la ATP Barcelona
​Rafael Nadal a obținut calificarea în turul doi al turneului ATP de la Barcelona, după ce l-a învins în două seturi pe Flavio Cobolli, scor 6-2, 6-3.
8 h
Hotnews.ro
GSP: Născută în Elveția, spaniolă 100%. Cum s-a adaptat în România extrema de la CSM București
Extremă stânga la campioana CSM București, Jennifer Gutierrez, 29 de ani, prefațează duelul cu Metz din „sferturile” Ligii Campionilor și vorbește pe larg despre începuturile ei în handbal, adaptarea în România, momentul de vârf al carierei și interesele pe care le are dincolo de sport.
Hotnews.ro
VIDEO Flacăra Olimpică a început drumul spre Paris
​Flacăra Olimpică a fost aprinsă marți la Archaia Olympia, locul unde au avut loc Jocurile Olimpice Antice. Aceasta și-a început astfel călătoria către Paris.
Hotnews.ro
VIDEO S-a făcut de râs: Cum a executat un fotbalist din LaLiga un penalti în minutul 97
Osasuna a pierdut puncte importante pe terenul propriu, gruparea din Pamplona cedând, scor 0-1, meciul jucat contra Valenciei. Gazdele au avut șansa de a obține in extremis o remiză, dar Budimir efectiv și-a bătut joc de o lovitură de la 11 metri în minutul 97.
Hotnews.ro
[P] Adrenalină și emoție la Campionatul Național Masters de Viteză în Coastă! Alex Pițigoi este unul dintre câștigători!
În data de 12 aprilie, a început noul sezon al Campionatului Național de Viteză în Coastă (CNVC) și al Trofeului Național Masters de Viteză în Coastă, desfășurat la Râșnov. Competiția a avut loc pe celebrul traseu de pe Valea Cetății și a oferit două zile pline de adrenalină și competitivitate intensă.
Hotnews.ro
Sancțiunea drastică pe care o riscă o câștigătoare de Champions League pentru nereguli legate de fairplay-ul financiar
FC Porto este unul dintre cluburile de tradiție care evoluează an de an în competițiile organizate de UEFA. Nerespectarea regulilor de fairplay financiar pot duce la o măsură fără precedent pentru echipa portugheză.
Hotnews.ro
[P] INFOGRAFIC: Șansele de calificare în semifinalele Ligii Campionilor
Marți și miercuri sunt programate meciurile retur din sferturile de finală în Liga Campionilor, iar pe Betano am analizat șansele celor opt echipe rămase în competiție de a ajunge în careul de ași, în funcție de rezultatele din tur și forma de moment.
Hotnews.ro
Vedetele care vor face parte din echipa de baschet masculin cu care SUA va aborda Jocurile Olimpice de la Paris
LeBron James, Stephen Curry şi Kevin Durant sunt cele trei mari vedete pe care selecţionata masculină de baschet a Statelor Unite se va baza la Jocurile Olimpice de la Paris, din această vară (26 iulie - 11 august), informează EFE.
Hotnews.ro
Jucătorul transferat de la Manchester City, record în tricoul lui Chelsea
Chelsea a făcut spectacol luni seară și a învins-o pe Everton, scor 6-0, într-un duel în care Cole Palmer a strălucit pentru formația antrenată de Mauricio Pochettino.
Hotnews.ro
VIDEO FRF a lansat imnul României pentru Euro 2024 - Smiley, Andra și Andreea Esca, printre cei care-l cântă
Federația Română de Fotbal a lansat marți, 16 aprilie, imnul naționalei României pentru Euro 2024, turneu final care va avea loc în perioada 14 iunie - 14 iulie în Germania.
Hotnews.ro
Champions League: Borussia Dortmund vs Atletico Madrid - Totul pentru „careul de aşi”
Borussia Dortmund - Atletico Madrid, meci contând pentru manşa a doua a sferturilor de finală din Liga Campionilor, este programat, marţi, 16 aprilie, de la ora 22:00, pe Westfalenstadion, şi va fi transmis în direct de Digi Sport 2, Orange Sport 3 şi Prima Sport 2.
Hotnews.ro
Cristiano Bergodi, ieșire nervoasă după dialogul cu un jurnalist: „Mă înveți fotbal pe mine?”
Rapidul a suferit luni seară al patrulea eșec la rând în play-off-ul SuperLigii României, fiind învinsă chiar în Giulești de Sepsi Sfântu Gheorghe, scor 1-0.
Hotnews.ro
Champions League: Barcelona vs PSG - Avantaj pentru catalani
Barcelona - PSG, meci contând pentru manşa a doua a sferturilor de finală din Liga Campionilor, este programat, marţi, 16 aprilie, de la ora 22:00, pe Estadi Olimpic Lluis Companys, şi va fi transmis în direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 şi Prima Sport 1.
Hotnews.ro
Meciuri decisive în Champions League: Cine transmite la tv Barcelona - PSG și Borussia Dortmund - Atletico Madrid
Fanii au avut parte de 18 goluri în manșa tur din sferturile Champions League, iar marți vom afla primele echipe care se vor califica în semifinalele celei mai importante competiții europene. De la ora 22:00, Barcelona va încerca să-și apere avantajul obținut pe Parc des Princes (3-2 vs PSG), iar Borussia Dortmund va lupta pentru a întoarce rezultatul din Spania (1-2 vs Atletico Madrid).
Hotnews.ro
Dan Șucu, anunț despre viitorul lui Cristiano Bergodi, după patru înfrângeri consecutive
Rapid a pierdut partida de pe teren propriu cu Sepsi Sfântu Gheorghe, scor 0-1, în etapa a patra a play-off-ului SuperLigii. Giuleștenii au ajuns la patru înfrângeri consecutive, iar conducerea anunță că va lua măsuri.
1 z
Hotnews.ro
Premier League: Chelsea, cea mai convingătoare victorie din acest sezon – Patru goluri marcate de un singur jucător
În ultima partidă a etapei cu numărul 33 din Premier League, Chelsea a învins fără drept de apel Everton, scor 6-0, în cel mai important succes al „albaștrilor” din acest sezon.
1 z
Hotnews.ro
Arbitrul partidei Dinamo – Poli Iași, reacție după accidentarea gravă suferită de Luca Mihai
Meciul dintre Dinamo și Poli Iași, scor 1-0, va rămâne în amintirea microbiștilor pentru accidentarea gravă a lui Luca Mihai, după un fault comis de Josue Homawoo, care a primit doar cartonașul galben.
1 z
Hotnews.ro
LiveBlog SuperLiga: Rapid vs Sepsi – Giuleștenii caută prima victorie / Echipele de start
Ajunsă pe locul al cincilea al clasamentului din play-off-ul SuperLigii, Rapid caută prima victorie după trei partide în confruntarea cu Sepsi Sfântu Gheorghe. Meciul este transmis LiveBlog pe HotNews.ro.
1 z
Hotnews.ro
Liga 2: Încă o remiză în play-off – Jumătate din echipe nu au reușit victoria după patru etape
În ultima partidă a etapei cu numărul patru din play-off-ul ligii secunde, confruntarea dintre CS Mioveni și CSC Șelimbăr s-a terminat la egalitate, scor 0-0.
1 z
Hotnews.ro
ATP Țiriac Open 2024: România, fără reprezentanți pe tabloul principal: „Organizatorii ar fi putut ajuta cu un wild card”
România nu are reprezentanți pe tabloul principal de la Țiriac Open (ATP 250), după ce Filip Jianu a fost învins în ultimul tur al calificărilor de la București.
1 z
Hotnews.ro
Rafael Nadal revine la ATP Barcelona – Primul meci oficial după trei luni de pauză
Deși sub semnul întrebării din cauza problemelor medicale, participarea lui Rafael Nadal la turneul „ATP 500” de la Barcelona a fost confirmată, iar ibericul va debuta împotriva italianului Flavio Cobolli.
1 z
Hotnews.ro
VIDEO Momente ciudate la semimaratornul de la Beijing: Trei alergători africani par să lase un chinez să câștige, apoi trec umăr la umăr linia de sosire pentru locul doi
Autoritățile din Beijing investighează semimaratonul ce a avut loc duminică în oraș, după ce imagini difuzate online au arătat trei alergători africani care par să încetinească în apropierea liniei de sosire pentru a-i permite chinezului He Jie să îi depășească și să câștige, transmite Reuters.
1 z
Hotnews.ro
GSP: Au rupt perdelele să le transforme în „hamuri și leagăne sexuale". Acuzații incredibile: „Sunt 500 de poze la dosar"
Arda Turan, mijlocașul care a jucat la Barcelona între 2015 și 2020, este acuzat de proprietarul unei vile de lux pe care jucătorul turc o închiriase în oraș că a provocat locuinței daune de 230.000 de euro.
1 z
Hotnews.ro
ATP Țiriac Open: A ratat cinci mingi de meci și a terminat într-un picior
Luca Nardi, jucator care a produs surpriza anului învingându-l pe Novak Djokovic la Indian Wells, a fost eliminat în primul tur de la Țiriac Open, italianul fiind învins dramatic de Thiago Seyboth Wild, după ce a ratat cinci mingi de meci, scor 6-3, (5)6-7, 7-6(2).
1 z
Hotnews.ro
Președintele CCA, verdict în cazul accidentării grave a lui Luca Mihai - Sancțiunea ce trebuia aplicată
​Josue Homawoo l-a faultat grav pe Luca Mihai în minutul 29 al partidei dintre Dinamo și Poli Iași (1-0), însă jucătorul echipei gazdă a primit doar un cartonaș galben din partea centralului Ovidiu Hațegan.
1 z
Hotnews.ro
FRF, gest neașteptat după accidentarea gravă suferită de Luca Mihai în meciul dintre Dinamo și Poli Iași
Duelul din etapa cu numărul 4 a play-out-ului SuperLigii României, dintre Dinamo și Poli Iași (1-0), a fost umbrit de accidentarea gravă a fotbalistului Luca Mihai, care a fost transportat de urgență la spital după ce a fost lovit de Josue Homawoo.